Istoria Regalității

ISTORIA REGALITĂȚII

Ce vom face? Vom organiza o caravană prin școli din țară unde elevii vor lua contact cu istoria regalității în dialog cu Nicolae al României. Vor fi prezentate amănunte inedite și povești educative. Copiii vor putea vedea și atinge obiecte de familie descoperind multe detalii fascinante, care nu sunt cuprinse în manuale. Este o modalitate interactivă prin care îi vom ajuta pe copii să înțeleagă mai bine patrimoniul cultural lăsat moștenire de regii și reginele României, iar ei ne vor ajuta să înțelegem mai bine provocările întâmpinate de noile generații într-o Românie aflată într-un continuu proces de schimbare.

Noutați

Cele mai noi informatii despre evenimentele inițiate de Asociația Principele Nicolae

MESAJUL PRINCIPELUI NICOLAE AL ROMÂNIEI

CENTENARUL REGELUI – Marilena Rotaru